Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Mirage
Mirage
Dodano: 2009-08-16, Liczba odsłon: 14287

 

Zespół MIRAGE powstał na początku lat 90-tych w Bielsku Podlaskim.

Założycielem zespołu, wokalistą, multiinstrumantalistš i autorem prawie wszystkich piosenek jest Janusz Konopla. Pozostali wokaliści i instrumentaliści to Andrzej i Robert.

Zespół ma na swoim koncie wiele płyt. Pierwsza zatytułowana "Uśmiechnij się" sprzedała się w ilości 280 tysięcy egzemplarzy, a przebój "Wiosna" do tej pory jest bardzo lubiany i chętnie śpiewany na wszystkich weselach i innych imprezach.

Kolejna płyta "Jesteś szalona" zawierała piosenkę, która stała się mega HITEM w trendzie disco polo. Piosenka "Jesteś szalona" której wyłącznym autorem tekstu i muzyki jest Janusz Konopla została nagrana w póżniejszym czasie jako cover przez zespół BOYS dzięki któremu została ona okrzyknięta piosenką minionego stulecia.

Kolejne płyty to:

  •  Miłość bez granic
  •  Zakurzone drogi
  •  Andżelina
  •  Ta dziewczyna i ja
  •  Nie mów mi nie


W czasach świetności disco polo, a więc w latach 90-tych i poczštku nowego stulecia produkcje zespołu MIRAGE wielokrotnie były promowane na festiwalach DISCO POLO I DANCE w Ostródzie i Koszalinie,a także w programie DISCO POLO LIVE w telewizji POLSAT. W swoim dorobku koncertowym zespół może poszczycić się występami z takimi gwiazdami polskiej sceny jak: Justyna Steczkowska, Stachursky, GOLEC uOrkiestra, JUST 5, D-BOMB, Toples, Akcent, BOYS i wiele innych. W lipcu 2009 roku ukazuje się najnowszy materiał zatytułowany "MAMY LATO". Do najlepszych piosenek z tej płyty zespół zrealizował teledyski, które sš ogólnie dostępne w internecie i telewizji TVS w programie VIPO disco hity. Zespół MIRAGE ma w swoim dorobku także płyty nagrane w języku ukraińskim i rosyjskim.Próby nawišzania do kultury wschodniej udały się znakomicie. Do odniesionego sukcesu przyczynił się fakt iż Janusz Konopla studiował muzykę, a ściślej grę na akordeonie na Uniwersytecie w MIŃSKU na Białorusi.


 

Oficjalna strona zespołu: www.miragedance.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 4.9/10 (82 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2018 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatności |Online:    statystyka design: obtulowicz.com