Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Wabank
Wabank
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 15231

 Trio "Wabank" powstało we wrześniu 1994r. Wywodzi się z Białegostoku - "zagłębia disco polo.

Pierwotnie w skład zespołu wchodzili:Krzysztof Chiliński-lider zespołu-vocalista,Jerzy Szymczyk i Edward Owczarczuk. Zespół wydał między 1994-1998 r.3 płyty na których znalazły się takie piosenki jak "Nastolatka","Dałaś mi wiarę","Koniec dyskusji","To moja gra". Zespół koncertował praktycznie w całym kraju odnosząc liczne sukcesy-wzbudzając wielkie zainteresowanie publiczności.

Nieobca jest mu Sala Kongresowa w Warszawie, Spodek w Katowicach czy Amfiteatr w Opolu. Wielokrotnie zespół gościł w programie "Disco Relax" emitowanym w telewizji Polsat.

Piosenka "Małolata"stała się Praebojem Lata'96. Z biegiem lat zespół ulegał różnym przeobrażeniom, zmianom w składzie. Obecnie w kapeli graja: Krzysztof Chiliński-voc.,Tomek Kopańczyk i Janusz Adamski. W chwili obecnej zespół pracuje nad nową płytą i koncertuje. Część materiału muzycznego ukazała się na składankach: New Disco Polo & Dance - Wydawnictwo Muzyczne "Folk" i New Hits Disco Polo - "Ryszard Music".


»Oceń zespół:

Srednia: 4.4/10 (93 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2020 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com