Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Classic
Classic
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 20519

Zespół CLASSIC powstał w 1992 roku w Iłowie. W pierwszym roku zespół występował w składzie: Robert Klatt, Jacek Ambroziaki Waldemar Kiełbasiński.
 
W 1993 roku Waldka Kiełbasińskiego zastąpił Mariusz Winnicki. Zespół w swoim regionie od samego początku zyskał duże grono wielbicieli.
 
W 1994 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany "Jolka, Jolka". Wtedy to też pojawił się pierwszy wideoklip zespołu do piosenki "Jolka, Jolka" - emitowany był w programie muzycznym: Muzyczna Skrzynka Teleexpresu. II piosenką promującą ten album był utwór pt. "Piękną miałaś twarz".
 
W 1996 roku ukazała się płyta CD zatytułowana "Jolka, Jolka" na której zostało oprócz piosenek zawartych na kasecie "Jolka Jolka" dołączono 4 premierowe piosenki min. "Tam za rzeką" - kolejny wielki przebój grupy Classic.
 
W 1997 roku zespół opuszcza Jacek Ambroziak, a jego miejsce zajmuje Wiesław Uczciwek. W 1997 roku ukazuje się też płyta i kaseta "Warto żyć". Tytułowa piosenka i zarazem wideoklip, od razu podbija widzów TV POLSAT. Kolejnymi utworem promującym to wydawnictwo jest piosenka "Jesteś wielkim spełnieniem moich marzeń". W tym samym roku zespół udaje się na tourne po USA. 

W 1998 roku zespół koncertuje w Polsce nie zapominając o swoich rodakach poza jej granicami: Wiedeń - Jesień Polska nad Dunajem i Niemcy. W 1998 roku ukazuje się album zatytułowany "Składanka". W tym roku zespół gra na największej trasie koncertowej w Polsce, wraz z zespołami Boys i Buenos Ares grają 35 koncertów ? określanych przez prasę jako największe wydarzenie koncertowe 1998 roku.
 
W 1999 roku zespół odwiedza Grecję. Zespół został zaproszony na uroczystości otwarcia I Polskiej szkoły w Atenach. 

W 2000 roku ukazuje się album "To dla Was". Do zespołu dołącza perkusista Krzysztof Rybus. Jest to przełomowy rok w Karierze zespołu. Zespół w tym roku zagrał 172 koncerty. Z tego okresu pochodzą takie przeboje jak: "Jeszcze dzień..", "Nie chce więcej", "To dla Was", "Masz w sobie coś" i "Obejmij mnie". W 2000 roku dzięki sponsorowi napojów energetycznych POWER HORSE zespół gra swoją trasę koncertową pod nazwą: CLASSIC POWER TOUR.
 
W 2001 roku zespół zmienia swój wizerunek radykalnie: Kapele opuszcza Krzysztof Rybus, powiększa się skład zespołu o Waldemara Orłowskiego - gitarzystę i Michała Kasperczyka - perkusistę. ZesZespół jako jeden z nielicznych próbuje swoich sił grając na żywo. 

W 2002 roku ukazuje się nakładem firmy Pomaton EMI płyta "Bilet do nieba". Zespół opuszczają Michał Kacperczyk i Waldemar Orłowski a ich miejsca zajmują: Tomasz Orłowski i Sebastian Dorosiewicz (gitarzysta i perkusista).
 
W 2003 roku zespół rusza na II ogromne trasy koncertowe. Do zespołu dochodzi Mieczysław Grubiak (sax). W maju promującą nasze wejście do UE i czerwcu z pomocą sponsora ruszamy na wielką trasę koncertową Biesiady Kasztelańskie, występując koło takich gwiazd jak: Varius Manx, De Mono, FNŻ, Elektryczne Gitary, Róże Europy. Jesień 2003 zespół występuje jako support przed zespołem Ich Troje.W 2004 roku podczas letniej trasy koncertowej zespół postawił sobie wysoką poprzeczkę rejestrując swoją pierwszą płytę LIVE.
 
W 2005 roku zespół opuszcza Wiesław Uczciwek, a zastępuje go Norbert Sztuk. W grudniu 2005 wychodzą Kolendy zespołu Classic które zostały zarejestrowane na zlecenie sponsora firmy Carlsberg Polska i dołączone do zimowej promocji produktów: Kasztelan Zimowy, Piast i Bosman. Kolędy też można było dostać w promocji dyskoteki Speed Club.
 
W 2006 roku zespół Classic dostaje kolejną propozycję uczestnictwa w trasie koncertowej organizowanej przez Carlsberg Polska "Biesiady Kasztelańskie". Grupa otrzymuje także zaproszenie na trasę koncertową "Sami Swoi" dla sieci Plus GSM. Jesienią zespół saportuje angielską grupę Touch&Go podczas ich trasy koncertowej w Polsce.
 
W 2007 roku zespół opuszcza Norbert Sznuk a jego miejsce zajmuje Piotr Strycharski -wieloletni przyjaciel zespołu. W tym roku po raz pierwszy w historii zespół zaczyna koncertować na Juwenaliach studenckich -min. Olsztyn, Legnica i Wrocław (ponad 60 tys. Osób). Jesienią wspólnie z Zespołem Boys i Akcent zespół wyrusza na trasę po USA: Chicago (ponad 5 tys. Osób), New Yorku (2 koncerty) i Connecticut. Zespół otrzymuje 
zaproszenie do wzięcia udziału w Programie "Europa da się lubić" emitowanym na antenie TVP 2. 

2008 rok to intensywna praca koncertowa. Juwenalia studenckie stały się już stałym elementem koncertowym zespołu. Grupa saportuje legendarny zespół Modern Talking podczas ich koncertów w Polsce. Jesień to ponowna trasa po USA i Kanadzie. Classic wraz z przyjaciółmi z Boys i Akcent gra dla całe polonii na tym kontynecie - Chicago 2 koncerty, New York, New Britan, Los Angeles, Phenix, Toronto, Fort Lauderdale, Clearwoter. Trasa trwa 4 tygodnie a zespół koncertuje poruszając się specjalnym autobusem wynajętym od legendy rocka Guns N Roses. Muzycy określają tą trasę jako - "trasa życia".


 

Oficjalna strona zespołu: www.classic.org.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 4.8/10 (97 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2019 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatności |Online:    statystyka design: obtulowicz.com