Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Weekend
Weekend
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 20892

Weekend

 Początki zespołu Weekend sięgają roku 2000. Wtedy to czterech chłopaków z Podlasia postanowiło spróbować szczęścia z muzyką disco polo. W skład grupy weszli: Radek Liszewski, Tomek Jakubowski, Tomek Niecikowski i Grzesiek Skowronek.

Wiosną 2001 zespół zadebiutował w programie "Disco Polo Live" teledyskiem do piosenki "Playboy". Utwór ten od razu stał się wielkim przebojem i w istotny sposób zmienił oblicze tej muzyki. W tym samym roku panowie po raz pierwszy zaprezentowali się na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Rok później w "Disco Polo Live" premierę miał drugi klip, tym razem do piosenki pt. "Usta". Kawałek ten powtórzył sukces pierwszego i zdobył ogromną popularność wśród słuchaczy.

Jesienią 2002 roku w sklepach pojawiła się debiutancka kaseta pt. "Playboy". Rok później Radek i spółka po raz kolejny wystąpili na festiwalu w Ostródzie, tym razem zdobywając nagrodę za najlepszy występ. Wtedy to po raz pierwszy publiczność usłyszała nowe piosenki, takie jak "Za miłość mą" czy "Bawidamek", które stały się wielkimi przebojami.

Na początku 2004 roku szeregi grupy opuścił Tomek Niecikowski. Jego miejsce zajął Jacek Wasilewski. Wiosną 2004 wydana została druga płyta pt. "Bawidamek". Zamieszczono na niej przede wszystkim premierowe piosenki, ale też nowe wersje przebojów "Usta" i "Karolina", pochodzących z poprzedniej kasety. Płyta "Bawidamek" przyniosła takie przeboje jak m.in. "Tylko ta", "Najarana Anka", "Na fali" i "Sobota". Obecnie zespół pracuje nad nowym, trzecim już albumem. Znajdą się na nim m.in. takie utwory jak "Mój anioł" i "Nie wiem". Na koniec warto wspomnieć, że Radek Liszewski komponuje i aranżuje kawałki nie tylko dla swojego zespołu, lecz również dla takich wykonawców jak Skalar, Mister Night czy Rytmical. Jego pracę można było zobaczyć niedawno w programie "Uwaga! - Kulisy sławy" na TVN, w którym wyemitowano bardzo obszerny reportaż o muzyce disco polo. Najnowszym muzycznym dzieckiem Radka jest formacja Cliver, która powoli zdobywa sobie sympatię słuchaczy utworem "Chodź kochanie".

W marcu 2007 roku na składance "7 Gwiazd Green Stara - Disco Polo Top Hits" zespół Weekend zamieścił swoje wersje dwóch znanych przebojów tego nurtu - "Ślubne prezenty" i "Miłosne S.O.S".

Oficjalna strona zespołu: www.weekend.fm

 


»Oceń zespół:

Srednia: 5.2/10 (118 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2020 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatno¶ci |Online:    statystyka design: obtulowicz.com