Logowanie:
Zespoły & Producenci Disco Polo > Toples
Toples
Dodano: 2009-08-15, Liczba odsłon: 18307

 

Formacja TOPLES to jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej.
Zespół powstał w czerwcu 1998 roku w Białymstoku. Założycielem, wokalistą, autorem muzyki i tekstów jest Marcin Siegieńczuk. Dziesięć skomponowanych przez niego piosenek zostało wydanych przez katowicką firmę fonograficzną Kamerton w październiku 1998 r , na kasecie pt.: " Przestań kłamać mała".

Marcin, wraz z Mariuszem Gałczykiem i Krystianem Macińskim nakręcił teledysk do tytułowego nagrania. Klip można było obejrzeć w programie Disco Relax w październiku '98.

Wiosną roku 1999 grupa zaczęła promować inny utwór z tej samej kasety. Teledysk do piosenki "Ciało do ciała" został wyemitowany w lutym, w programie Disco Polo Live.
Utwór momentalnie uzyskał olbrzymią popularność. Nie tylko utrzymał wysoką lokatę na liście przebojów Szczęśliwej Siódemki, lecz został także uznany Mega Hitem Lata '99, a także włączony do dziesiątki Milenijnych Hitów Polskiej Muzyki Tanecznej.

Rok 1999 był prawdziwym początkiem działalności formacji Toples. W tym roku grupa zmieniła wytwórnię na firmę Aga Music z Wołomina. Ich debiutancki materiał został wydany jeszcze raz, tym razem na płycie i kasecie pt.: "Ciało do ciała". Zmianie uległ także skład zespołu. Miejsce Krystiana zajęli dwaj tancerze: Bernard Mikulski i Wojciech Blaszko. Nowe oblicze sceniczne formacja zaprezentowała szerszej publiczności na IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Koszalinie i Ostródzie. Za piosenkę "Jedna noc to za mało" otrzymali Nagrodę Dla Najlepszego Debiutu '99. Warto dodać, że w roku 1999 w konkursie brało udział 10 początkujących, dobrze zapowiadających się, formacji.

Sukces Festiwalu nie tylko zwiększył prestiż zespołu. Przyczynił się także do nawiązania współpracy z firmą Green Star. W praktyce oznaczało to zwiększoną ilość koncertów oraz możliwość wydania następnej płyty przez czołową wytwórnię polskiej muzyki tanecznej. Na drugi krążek nie trzeba było długo czekać. Już zimą 2000 roku, w tygodniowych odstępach, na antenie TV Polsat ukazały się trzy nowe teledyski. Zostały one nagrane do dwóch tanecznych utworów: "Kochaś" i "Młodość przeminie" oraz do ballady "Czy warto było kochać". Promowały one drugi album formacji, który ukazał się w marcu 2000 r. Utrzymana w dyskotekowym klimacie płyta "Kochaś" okazała się sporym wydarzeniem muzycznym. Wysoka ilość sprzedanych egzemplarzy potwierdziła pozycję grupy Toples jako jednego z najlepszych wykonawców muzyki
tanecznej. Premiera kolejnego wydawnictwa odbyła się 13 miesięcy później. Płytę "Kobiety rządzą nami" poprzedzał teledysk do tytułowego nagrania oraz zarejestrowany na poprzednim ostródzkim Festiwalu utwór "Letni mały flirt". W ramach promocji nowej płyty zespół ogłosił konkurs. Polegał on na tym, że fani mieli wysyłać propozycje do, którego, następnego nagrania ma zostać nakręcony nowy klip. Największą popularność zdobyła ballada "Będę Twój". Na teledysku została ona wykonana zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Wkrótce po tym ukazały się dwa kolejne teledyski: jeden do następnej ballady - "Niedługo znów spotkamy się", drugi - do tanecznego utworu "Na sercu rany". To ostatnie nagranie przez szereg tygodni zajmowało pierwsze miejsce na liście Twoje Przeboje programu Disco Polo Live. Był to jeden z największych hitów roku 2001. Również w tym samym roku formacja wystąpiła na Festiwalu Muzyki Dance w Opolu, gdzie zdobyli Nagrodę jako Najlepszy Zespół Wykonujący Muzykę Taneczną. Na zakończenie roku 2001 Marcin sprawił swoim fanom gwiazdkowy prezent. Wydał płytę z Kolędami pod tytułem "Ale szopka".

Rok 2002 to przełom w karierze grupy Toples. Zespół opuścił Mariusz (obecnie przewodzi formacji V.I.P.), a dołączyli do niego Rafał Kamiński i Karol Niecikowski. W kwietniu 2002 ukazał się album ". nie mydło, . nie granat". Był on sporym zaskoczeniem dla fanów formacji. Na tym krążku znalazło się 14 utworów utrzymanych w ostrych rytmach dance. Największym przebojem z tego wydawnictwa jest utwór "Sąsiadka". Został on uznany za jeden z Hitów Lata 2002. Teledysk do tytułowego nagrania ". nie mydło, . nie grat", z racji swojej prezencji i tematyki, nigdy nie został zaprezentowany w mediach.

Drugim klipem, który reklamował ten krążek była ballada "Płyniesz w moich żyłach". Piosenki z powyższego wydawnictwa zostały zaprezentowane na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Za swój koncert formacja Toples uzyskała najwyższe wyróżnienie - Nagrodę Grand Prix i okazała się najlepszym spośród 19 wykonawców, którzy wzięli udział w tym Festiwalu. Pod koniec kwietnia 2003 zespół wydał kolejną płytę: "Gdzie strona - tam żona". Album ten został uznany za jedno z najlepszych wydawnictw formacji. Zawarte na tej płycie nagranie "Hej, hej dobry DJ" cieszy się olbrzymią popularnością w krajowych i zagranicznych dyskotekach. Otwierający płytę utwór "Tęsknię" dosłownie "otarł się" o listę 30 Ton - jedną z najbardziej prestiżowych list przebojów w Polsce. Za tę piosenkę formacja otrzymała II Miejsce na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej. Również latem 2003 roku, w programie Macka Dobrowolskiego Muzyczny Trans, Marcin zapowiedział rozwiązanie zespołu. Miało się to odbyć rok później po wydaniu kolejnego krążka - składanki zawierającej największe przeboje grupy Toples. W czerwcu 2004 roku ukazało się wydawnictwo: "TOPLES 1998 - 2003". W tym samym roku na ostródzkim Festiwalu Muzyki Tanecznej grupa została uznana za Zespół roku 2004. Niedługo potem Marcin oficjalnie zawiesił dziłalnośc formacji. Wiązało się to z jego półrocznym wyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Na początku 2005 roku zespół Toples został reaktywowany. Na X Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dance, zdobył Nagrodę Publiczności. W czerwcu 2005 roku ukazał się materiał grupy: "Zostajemy do końca". Powyższa płyta budziła wśród fanów spore kontrowersje. Co innego tytułowe nagranie, którego nazwa nie
pozostawiała większych wątpliwości - zespół Toples zamierza cały czas kontynuować swoją działalnośc. Formacja cały czas koncertuje, a jej lider już rozpoczął pracę nad nowymi nagraniami.

 

Oficjalna strona zespołu: www.toples.com.pl

 


»Oceń zespół:

Srednia: 5.3/10 (108 glosow )


Działy zespołów
Zespoły Disco Polo Zespoły Weselne
Wypromuj Się
Polecamy
Losowe Zespoły Disco Polo
Losowe Zespoły Weselne
Losowe Płyty
zapraszamy do zakupu:

Summer Night - Za...


Wydawca: Green Star
Maxx Dance - Baw ...


Wydawca: Poparazzi
EKEA - Dla Was gr...


Wydawca: EKEA
Zaczaruj mnie


Wydawca:
Diadem - Nasz plan


Wydawca: Green Star© 2019 www.DiscoStrefa.info. Wszelkie prawa zastrzeżone. powered by jPORTAL2 Regulamin | Polityka Prywatności |Online:    statystyka design: obtulowicz.com